קצרים מהעולם

כותב: עו"ד אבי רימון
פורסם ב: קטגוריה מובייל
בתאריך: 15.02.2018

T-Mobile רכשה 85 מה"צ בתחום ה- 28 גיגהרץ לטובת יישומי תמסורת אלחוטיים המיועדים לרשת 5G עתידית.

Verizon הכריזה, כי תקים רשת צרת סרט כלל ארצית לטובת יישומי IOT. בכוונת החברה לעשות שימוש בתדרי ה- 700 מה"ץ שיש ברשותה, באמצעות טכנולוגיית LTE-M.

יו"ר ה- FCC, אגיט פיי, הביע הסתייגותו מהרעיון שממשלת ארה"ב תקים רשת 5G ממשלתית, שעלה מכיוון הבית הלבן כפרויקט, שנועד להתמודד עם עצמתה הגוברת של סין גם בתחום הסלולאר. לטעמו, זהו תפקידו של הסקטור הפרטי, ואין מקום להוצאת כספים ציבורית בהקשר זה.

רגולטור התקשורת הגרמני פרסם את תוכניתו לקיום מכרזים לטובת הקצאות ספקטרום לדור 5. הכוונה היא להוציא למכרז שני מקטעים של 2×60 מה"צ בתחום ה- 3.6 גיגהרץ. התוכנית פורסמה להתייחסויות.

אופוזיציה להחלטת ה- FCC נגד ניטראליות הרשת: בגיליון הקודם דיווחנו אודות החלטת ה- FCC לבטל את כללי ניטראליות הרשת. במהלך החודש שחלף, 22 מדינות בארה"ב הגישו עתירות לבתי המשפט הפדראליים כנגד חוקיות ההחלטה. כפי שתיארנו, החלטת ה- FCC מבוססת על פרשנות חוק התקשורת. ה- FCC פירש את החוק ככזה שאינו חל על ספקי שירות האינטרנט. המדינות מתנגדות למהלך זה, משום שהוא הופך את ספקיות האינטרנט לאלו השולטות בתכנים ברשת. לדעתן, הפרשנות של ה- FCC לחוק היא מוטעית ובלתי סבירה.

תגובות