קצרים

כותב: עו"ד אבי רימון
פורסם ב: קטגוריה עתירה לבג"צ
בתאריך: 22.06.2015

נדחתה עתירתה של פלאפון נגד שיעור העיצומים הכספיים, שהושתו עליה על ידי משרד התקשורת בגין שירות תוכן שלא עלה בקנה אחד עם הוראות רישיון פלאפון, ושסופק על ידי ספקי שירותי תוכן, שעשו שימוש במספריה של פלאפון. העתירה התמקדה בשאלה האם הפרת הרישיון מצד פלאפון היוותה הפרה לעניין תנאי שירות למנוי על פי חוק התקשורת ולא הפרה מסוג אחר. ביהמ"ש קבע כי פרשנות החוק מצידו של משרד התקשורת היא סבירה ולכן הוא מקבלה. זו קביעה משפטית שנויה במחלוקת, משום שבענייני פרשנות משפטית, אין עמדת המדינה עדיפה, ועליה להיות הנכונה ולא די בסבירותה.

משרד התקשורת הודיע, כי יקצה תדרים לרכבת ישראל, (כנראה בתחום ה- 900 מה"צ) לשם הקמת רשת סלולרית מסוג GSM-R, המיועדת לצרכיי הפעלת הרכבות. מדובר בצעד יוצא דופן, משום שהוא מאפשר הקמת והפעלת מערכת סלולרית פרטית וסגורה לצרכיי גוף יחיד (מערכת "ורד הרים" של צה"ל היא דוגמא נוספת לכך).

אושרה פשרה בתביעה ייצוגית כנגד פרטנר. פרטנר פרסמה חבילה לפיה הלקוח זכאי ל- 300 דקות שיחה ליעדים ברשת פרטנר ו- 1,100 דקות שיחה לכל היעדים. פרטנר ייחסה את כל דקות השיחה לפרטנר קודם כל על חשבון דקות השיחה לכל היעדים – דבר שהקטין את המכסה של הדקות האטרקטיביות והשימושיות יותר, וגרר אחריו הוצאות נוספות, לעומת המצב שבו פרטנר הייתה מייחסת קודם את השיחות על חשבון מכסת הדקות לפרטנר בלבד הכלולות בחבילה.

(תצ (ת"א) 1783-07-12)

 

תגובות