קצרים

כותב: עו"ד אבי רימון
פורסם ב: קטגוריה ספק תוכן
בתאריך: 05.07.2016

  • ארה"ב – ביהמ"ש הפדראלי לערעורים דחה את עתירתם של מפעילי הפס הרחב כנגד החלטת ה- FCC בדבר כללי ניטראליות הרשת, שנועדו למנוע מספקים אלו לתעדף טכנולוגית או מסחרית יישומים מסוימים על הרשת. זהו ניצחון עקיף של ספקי תוכן כגון: נטפליקס. במקביל BEREC, פורום הרגולטורים של מדינות האיחוד האירופי, פרסם לאחרונה כללים מומלצים לניטראליות הרשת, המהווים פרשנות לדירקטיבה הקיימת בנושא.

  • צרפת – בעקבות גילוי הדעת, שהפיצה רשת התקשורת הצרפתית- אודותיו דיווחנו בידיעון זה, החליטו ספקיות הסלולאר Bougeues ו- SFR מצד אחד ו-Orange ו -Free מצד שני, לסיים את הסכמי הנדידה הפנים ארצית ביניהן – דבר שיחייב את הספקיות הקטנות יותר, ובמיוחד את Free, להשקיע ניכרות בתשתיות.

  • איטליה – במגמה לקדם את המיזוג שבין "3 איטליה" של האצ'ינסון לבין Wind, מציעות חברות אלו למכור חלק מנכסיהן לצד ג', קרי, 8000 אתרי שידור המפוזרים ברחבי איטליה, על מנת שיקום מפעיל סלולארי רביעי, ובזאת יפיג חלק מהחששות של הרגולטורים בשל מיזוג זה. זהו רעיון יצירתי ועל רכישת הנכסים מתמודדות swisscom, המתמחה בשירותי פס רחב, ו- ILIAD של גזבייה ניאל (Free ו- גולן טלקום).

  • ברזיל – ממשיכה ההתכתשות בין בתי המשפט ל-WhatsApp אחרי שהאחרונה סירבה להעביר תוכנן של הודעות לצרכי חשיפת עסקי סמים.  כעת החליט בית המשפט להקפיא נכסים של Facebook בברזיל, חברת האם של WhatsApp.

תגובות